Od roku akademickiego 2018/2019 ruszył w WSFiP duży projekt adresowany do studentów i pracowników Uczelni.

od września br. Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej rozpoczyna projekt pn. "Dostosowanie oferty edukacyjnej Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej do potrzeb gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa" realizowany w ramach III. Osi priorytetowej - Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju.

Głównym celem projektu jest zdobycie uzupełniających kwalifikacji lub umiejętności zawodowych przez studentów Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, dostosowanych do potrzeb otoczenia społeczno- gospodarczego. Cel ten realizowany będzie poprzez organizację szkoleń/kursów w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju (zaplanowano kursy zawodowe oraz językowe - kończące się możliwością nabycia twardych uprawnień) i pożądanych przez pracodawców.

Jednym z obszarów kształcenia w ramach projektu - zgodnym z prowadzonymi przez Uczelnię kierunkami - będzie szkolenie z zakresu obsługi broni, samoobrony czy pierwszej pomocy. W tym celu wybudowana zostanie m.in. strzelnica elektroniczna, rodem z filmu o Jamesie Bondzie. Nabyte przez uczestników szkoleń kompetencje, szczególnie dot. to studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, będą dodatkowym atutem do przy podejmowaniu pracy w urzędach administracji rządowej i samorządowej odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne, Policji, CBA, Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei, w sektorze prywatnym ochrony osób i mienia.

Działania projektowe skierowane do studentów uzupełnione będą także o doradztwo zawodowe, dzięki któremu student pozna swoje mocne i słabe strony, uzyska pomoc w zakresie wyszukiwania pracy. Projekt pozwoli również na poprawę obsługi procesu dydaktycznego w Uczelni poprzez wdrożenie systemu zarządzania uczelnią i obsługi studentów. W głównej mierze skorzystają na tym studenci. System wspierać również będzie zagadnienia związane z międzyuczelnianą wymianą studencką z której coraz częściej korzystają studenci WSFiP.

Pierwsze działania projektowe już się rozpoczęły. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń projektowych na stronie uczelni.

Koordynator projektu

prof. nadzw. dr hab. Jacek Binda