…Przeciwnie, opłaciło się uczyć, analizować wyroki orzeczeń sądów i spędzać wiele czasu na wykładach i ćwiczeniach w ramach studiów na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych WSFiP w Bielsku-Białej. Jednakże to osobiste zdolności, determinacja i pracowitość sprawiły, że możemy poszczycić się niemałymi osiągnięciami absolwentów naszej Uczelni.

Nie tak dawno cieszyliśmy się i publikowaliśmy wywiad z Panią Katarzyną Marek, absolwentką naszej Uczelni, która już rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wybrała Katedrę Prawa Karnego i Kryminologii i kontynuuje temat stalkingu skupiając się na ofiarach tego przestępstwa. Ponadto pracuje zawodowo jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej. /zob. http://wsfip.edu.pl/pl/19-aktualnosci/1138-studia-pracowitosc-sukces/

Tym razem pomyślne wiadomości otrzymujemy o Panu Dawidzie Ostrowskim oraz Panu Miłoszu Dudys, również absolwentach Wydziału Prawa i Nauk Społecznych WSFiP w Bielsku-Białej.

Dawid Ostrowski w dniu 30.09.17r. przystąpił do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką organizowanego przez Okręgową Radę Adwokacką w Bielsku-Białej. Do egzaminu przystąpiło 38 młodych prawników z okręgu obejmującego swym zasięgiem działania powiaty: bielski, cieszyński, oświęcimski, suski, wadowicki, żywiecki i miasto na prawach powiatu: Bielsko-Biała. Aby zdać egzamin należało uzyskać 100 pkt. ze 150 pkt. możliwych. Egzamin pomyślnie zdało 15 osób, a nasz Absolwent, Pan Dawid Ostrowski uzyskał imponujący wynik 130 pkt., co dało mu ex aequo pierwsze miejsce, wraz dwoma innymi uczestnikami egzaminu.

Każdy, kto zetknął się z egzaminami aplikacyjnymi doskonale zdaje sobie sprawę, jak wielki to sukces naszego absolwenta.

„Podpytany” nieco o dalsze plany i zainteresowania Dawid, przyznał, że już miesiąc startuję na aplikację prokuratorską w Krakowie, a od stycznia rozpoczyna pracę. Warto jeszcze nadmienić, że nasz Absolwent Dawid Ostrowski złożył pracę na konkurs organizowany przez krajową Radę Komorniczą w Warszawie na najlepszą pracę z sądowego postępowania egzekucyjnego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki! Zapytany o zainteresowania wymienił sport, zwłaszcza sporty walki, szczególnie boks.

Gratulujemy!

Równie pomyślne wieści doszły do nas o Panu Miłoszu Dudys, także Absolwencie naszej Uczelni, który w dniu 30.09.17r. wziął udział w egzaminie organizowanym przez Izbę Komorniczą w Katowicach. Do egzaminu przystąpiło 30 osób z okręgu. Aby zdać należało uzyskać minimum 100 pkt. ze 150 pkt. możliwych. Pan Milosz osiągnął – równie imponujący wynik – 131 pkt. Już pracuje w kancelarii komorniczej Raciborzu. Dzieląc się z nami tymi wspaniałymi wynikami – jak sam wyznał – wykształcenia prawnicze zawdzięcza naszej szkole, tj. Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Podpytany o zainteresowania wymienił: muzykę, film, piłkę nożną.

Również bardzo serdecznie gratulujemy!

Obaj Absolwenci byli uczestnikami seminarium magisterskiego prowadzonego przez dra Michała Chajdę, prodziekana na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych WSFiP w Bielsku-Białej oraz praktykującego adwokata okręgu kieleckiego.

Wydział Prawa i Nauk Społecznych funkcjonuje w ramach Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, która to Uczelnia kształci studentów również na kierunkach: Bezpieczeństwo wewnętrzne w ramach tego samego Wydziału oraz na kierunkach Finanse i rachunkowość oraz Informatyka w ramach Wydziału Finansów i Technologii informatycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i działalnością naszej Uczelni! http://wsfip.edu.pl/pl/