Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 miała miejsce 3 października br. o godzinie 11.00. To już XXIII Inauguracja w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

W tegorocznej uroczystości wzięli udział przedstawiciele: władz centralnych w osobach Andrzeja Kamińskiego – Senatora RP, Mirosławy Nykiel – Posłanki na Sejm RP, Jerzego Jachnika – Posła na Sejm RP, Zbigniewa Dal – Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Mirosława Suchonia, władz samorządowych w osobach Jacka Krywulta – Prezydenta Miasta Bielsko-Biała, władz kościelnych w osobach ks. Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego, ks. Biskupa Seniora Pawła Anweilera.

Rektor WSFiP prof. nadzw. dr hab. Jan Ostoj przywitał również licznie zgromadzonych przedstawicieli służb mundurowych w osobach m.in.: insp. Dariusza Matusiaka – Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, st. bryg. mgr inż. Zbigniewa Mizerę – Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, ppłk Zenona Woźniaka – Komendanta Placówki Straży Granicznej w B-B, nadkom. Piotra Mendroch – Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego w B-B, Krystiana Kowalczyka – Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej w B-B, mjra Janusza Świerczek – Szefa Wydziału Rekrutacji WKU w B-B.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych Uczelni i Instytutów Badawczych, dyrektorzy Ośrodków Pomocy Społecznej, przedstawiciele oświaty, banków i instytucji finansowych.

Podczas Inauguracji Rektor prof. nadzw. dr hab. Jan Ostoj wręczył prof. dr hab. Leonowi Tyszkiewiczowi akt nadania tytułu "Honorowego Profesora Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej

Na adres Uczelni nadesłane zostały liczne listy gratulacyjne, które w trakcie uroczystości odczytał Prorektor prof. nadzw. dr hab. inż. Jacek Binda. Życzenia owocnego roku akademickiego składali społeczności akademickiej m.in. Mirosław Suchoń – Poseł na Sejm RP, Andrzej Płonka – Starosta Bielski, Walter Braunohler – Konsul Generalny USA w Krakowie, Ks. Prałat dr Dariusz Zielonka – Oficjał Sądu Diecezji Bridgeport.

Imatrykulacja to ważny moment i podniosła chwila dla osób rozpoczynających naukę w Uczelni. Przedstawiciele społeczności akademickiej pierwszego roku studentów złożyli uroczyste ślubowanie, które przeprowadził Prorektor a przyjął Rektor.

Nie zapomniano również o najlepszych studentach WSFiP, których pracowitość i bardzo wysokie osiągnięcia w nauce zostały nagrodzone przez Jarosława Klimaszewskiego - Przewodniczącego Rady Miejskiej, Andrzeja Kamińskiego – Senatora RP oraz Mirosławę Nykiel – Posłankę na Sejm RP.

Wykład inauguracyjny pt."Monitoring przestrzeni publicznych, a prawa człowieka”, w tym roku wygłosił prof. nadzw. dr hab. Bronisław Młodziejowski – biegły sądowy w zakresie kryminalistyki, medycyny sądowej i antropologii sądowej.

Założyciel, Rektor oraz Senat Uczelni dziękują wszystkim przybyłym na uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego za poświęcony czas i życzliwość, a całej społeczności akademickiej składają życzenia wielu sukcesów i satysfakcji z pracy naukowej, a studentom dobrych wyników w nauce.